При всіх перевагах придбання авто зі США нікому з нас не хотілося б купувати “кота в мішку”. На аукціонах виставлені тисячі лотів, більшість з яких є на перший погляд вкрай привабливими, однак існує досить висока ймовірність одразу непомітних недоліків і сумних фактів, прихованих попереднім продавцем. Іноді ця інформація буває некритичною, але може статись і так, що в хід йдуть фейкові фотографії, особливо часто приховують наслідки серйозних ДТП, повторне фарбування чи той факт, що машину було затоплено.

Часом трапляється, що пошкодженому авто зробили привабливий загальний вигляд, поладнавши лише зовнішні дефекти для фото, а серйозні поломки лишили для наступного власника. Немало серед американців знаходиться бажаючих зробити бізнес на легкому відновленні та реалізації автівок на відповідний майданчик. Візуально лот може виглядати заманливо, однак у результаті покупець з України може виявити приховані проблеми.

Як реалізувати самостійну перевірку автомобіля? Який її алгоритм та на що звернути увагу? Чи є сенс довірити це завдання комусь ще?

Етапи перевірки

Перевірити автомобіль із США можна як на платній, так і на безоплатній основі. У цьому підрозділі ми поговоримо у тому, як зробити аналіз без витрат.

На аукціоні Copart у картці товару зазначаються примітки щодо ремонту. Зрозуміло, на цю інформацію слід звернути увагу.

Однак оскільки в більшості випадків ушкодження є незначними, важливо перевірити достовірність наданої інформації.

  1. Визначити VIN-код транспортного засобу. Якщо його не вказано або не видно без реєстрації на сайті, його, як правило, можна обчислити, ввівши в пошуковик номер лота.
  2. Доставши VIN-код, слід перевірити історію авто, найзручніше це зробити на сайті bidfax.info. Там можна наочно побачити, що відбувалося з машиною раніше, зокрема її останні продажі.

Що дає такий метод? Якщо машина продавалася раніше, ви побачите її історію та вихідний стан по фото. Просте порівняння зображень дає певну їжу для роздумів, наприклад, можна обчислити явний обман. Варто зауважити, однак, що такий метод перевірки не дає повної інформації, яка дасть 100% впевненість у тому, що автомобіль вам підходить.

На що звернути увагу при самостійному огляді

Вивчаючи лот, що сподобався, в першу чергу зверніть увагу на те, які примітки зроблені продавцем. Наприклад, мітки “Rollover” або “Salvage” вказує на машину-перевертень, а “Flood” або “Water damage” – на утопленика.

Однак така чесність трапляється вкрай рідко. Іноді в картці лота заявлено, що машина ціла або пошкодження незначні, проте важливо розуміти, що цілі авто на аукціонах не продають, хіба якщо вони крадені. У таких випадках особливо важливо перевірити історію продажу транспортного засобу. Якщо воно продається вже 3-4 рази і були випадки відмови покупця забирати лот, це правильна ознака того, що з ним щось не так.

Яка інформація вам знадобиться

На практиці вам слід знати про автомобіль, що купується з США, набагато більше, ніж описано вище. З чим зазвичай проблем немає, то це із зазначенням реального пробігу машини, року випуску моделі та марки. Вся ця інформація доступна відразу, її приховувати чи спотворювати безглуздо та карається. Трохи складніше з наступними пунктами:

  • Чи робилися відновлювальні роботи; якщо так, то які.
  • Чи потрапляла машина в ДТП або під вплив катаклізмів і наскільки сильно була пошкоджена.
  • Чи проводився регулярний техогляд.
  • Яка кількість власників змінилася біля автомобіля.
  • Чи був транспортний засіб колись викрадений чи заарештований. Якщо так, чи є штрафні санкції, що діють.

Для отримання таких відомостей буде потрібна глибша перевірка.

Альтернативні варіанти перевірки

Щоб отримати повний звіт за потрібними параметрами, автолюбителю можуть знадобитися додаткові платні послуги, які коштують приблизно 25–50$. Ось 3 головних та найпопулярніших сервісу:

  • Carfax. База даних створена ще в 1970-х роках. З того часу до неї вносяться відомості майже про всі машини зі США та Канади, що включають історію обслуговування та ДТП.
  • AutoCheck. Тут можна переглянути історію авто, у тому числі ушкоджень, пов’язаних із всілякими катаклізмами.
  • NICB. Це бюро боротьби з шахрайством у страховій сфері США. Воно також займається збиранням та аналізом даних про крадіжки автомобілів, що також цікаво потенційному покупцю, оскільки дозволить переконатися, що ТЗ не перебуває у викраденні.

Якщо у покупця немає бажання самостійно копатися у звітах або вони не викликають повної впевненості в тому, що угода доцільна з урахуванням усіх факторів, можна спробувати скористатися брокерськими послугами. Тобто знайти у Сполучених Штатах фахівця, який особисто огляне машину на місці та надасть аналіз авто і таким чином допоможе ухвалити рішення. Так, це теж коштує грошей, проте якщо фахівець трапиться хороший, він, цілком імовірно, дозволить не втратити більше. Єдине проблемне питання при цьому знайти того, кому справді можна довіряти.

Крім того, послугу перевірки автомобіля пропонують і компанії, що займаються доставкою авто зі США. Вони звертаються до свого фахівця, який має можливість подивитися вподобаний покупцю лот наживо. Такі співробітники допоможуть автовласнику розібратися в технічних питаннях, які не помітні з першого погляду, і зроблять прогноз необхідного ремонту. У компанії Factum Auto така послуга доступна абсолютно безкоштовно.