Кращі плагін-гібриди на автоаукціонах США
Toyota Motor стала першою компанією, яка запустила масове виробництво гібридів. У 1997 році в продаж надійшов гібридний седан Toyota Prius. З тих пір майже кожен автоконцерн або вже випустив хоча б одну гібридну версію авто, або займається його розробкою. Вибір моделей, що поєднують електротягу і ДВС, величезний, і тепер питання в тому, як вибрати з цієї кількості кращі гібридні автомобілі?
Подивимося, які критерії найчастіше цікавлять водіїв:
- достатній запас ходу для щоденних поїздок;
- можливість збільшити дистанцію без планування маршруту;
- підтримка швидкості і маневрування в міському трафіку, без
- перевитрати палива;
- плавний розгін, без ривків;
- швидка зарядка.
Цим вимогам відповідають plug-in гібриди. Від інших гібридів їх відрізняє роз’єм для зарядки акумулятора від мережі.
Підзаряджаються гібриди можна використовувати в комбінованому режимі: тобто, автоматика буде регулювати рух і «вирішувати», коли їхати на ДВС, а коли на електротязі. Але перевага плагін-гібрида полягає в тому, що ви можете їхати за рахунок електрики аж до повної розрядки акумулятора, і тільки в разі необхідності перемикатися на звичайний двигун. Це дає повну свободу пересування в поєднанні з мінімальною витратою палива.
Які гібридні автомобілі формату plug-in дивитися на аукціонах США в першу чергу?
- BMW i3 REX
- Chevrolet Volt
- Chrysler Pacifica Hybrid
- Ford Fusion Hybrid
- Honda Clarity
- Toyota Prius Prime
BMW
BMW i3 REX



На аукціонах США зустрічаються обидва покоління цього авто: як 2014-17 рр., так і 2017-18 року випуску. BMW I3 REX-це плагін — гібрид з послідовною схемою «ДВС — генератор — АКБ-електромотор». Після вичерпання заряду батареї ДВС живить електродвигун, майже вдвічі збільшуючи запас ходу.
Надійний електрокар з подовжувачем ходу і характером BMW. Похвалити в цій машині хочеться рішуче все: дизайн, керованість, відсутність клопоту з сервісом.
Передбачено три режими їзди:
- ECO PRO можна налаштувати як основний;
- ECO PRO + скорочує енергоспоживання за рахунок обмеження динаміки і максимальної швидкості і відключення ” клімату»;
- COMFORT динамічний настільки, наскільки це дозволяють технічні характеристики авто.
Виробник заявляє, що заміна масла в редукторі не потрібно, а обслуговування ДВС проходить відповідно до лічильником мотогодин.

CHEVROLET
Chevrolet Volt



Шевроле Вольт-Американський чотиримісний хетчбек з-класу. Керованість і комфорт відповідають класу. У продаж авто надійшло в 2011 році, а в 2016 з’явилося нове покоління цієї моделі.
Chevrolet Volt-перший екологічний автомобіль США. Його творці з’ясували, що Тривалість 90% поїздок не перевищує 80 км, і оснастили автомобіль акумулятором, якого вистачає якраз на цю відстань. Баланс динаміки і енергоспоживання оптимізований за рахунок режимів ECO PRO і ECO PRO +.
По суті, це відмінна альтернатива більш дорогим електромобілям, до того ж здатна «в разі чого» доїхати на бензині. Деякі називають Шевроле Вольт «Пріусом з великою батареєю».
Автомобіль досить потужний, швидкий і»не ненажерливий”. Хоча є нюанс. Виробник заявляє, що на 100 км потрібно всього 1.2 л, але ці показники підтверджуються тільки при повному заряді батареї. В інший час споживання палива наближається до 2.5 л.
Volt може працювати в одному з трьох режимів: як електрокар, гібрид з послідовною схемою роботи або, як послідовно-паралельний гібрид (на кшталт Toyota Prius). Цією особливістю володіє і перше, і друге покоління Chevrolet Volt. Серед інших гібридів так “вміє” тільки Mitsubishi Outlander PHEV. Що це дає на практиці?
- коли агрегат рушає з місця, набирає розгін або рухається на невеликій швидкості, працює тільки електромотор. Особливо зручно, що реальний запас ходу на електротязі, при плавній їзді-дуже великий.
- коли машина рухається на швидкості понад 100 км/год, обидва двигуни працюють спільно, забезпечуючи максимальний крутний момент.
- коли заряд батареї наближається до певного ліміту, включається ДВС: він бере участь в обертанні коліс і приводі генератора, а генератор заряджає батарею.
Обслуговування авто обходиться недорого. Масло потрібно міняти раз в раз на півроку, якщо не досягнутий інтервальний пробіг з останнього техогляду. Орієнтовно це від 8 до 10 тис.км. свічки запалювання приблизно через 160 тис. км. ходова здебільшого аналогічна моделям Opel Astra і Chevrolet Cruze. З специфічних деталей у першого покоління гібрида часто вимагає заміни помпа циркуляції грубки салону. Але якихось серйозних дефектів, від яких страждають всі Chevrolet Volt — немає.

CHRYSLER
Chrysler Pacifica Hybrid



Семимісний гібрид Chrysler Pacifica вперше представили публіці в 2016 році. Це перший мінівен з електроприводом, який може подолати 53 км тільки на електротязі, а в повній бойовій готовності (заряджена батарея, заповнений бак) його запас ходу складе майже 900 км.
Відповідно до класифікації EPA, в режимі гібрида, що підключається, автомобілю вистачає одного літра бензину, щоб проїхати 35 км.це рекорд для машини такого класу.
Унікальний гібрид Chrysler Pacifica-це одночасно практична сімейна машина, здатна вмістити сім чоловік з поклажею, дитячими іграшками і пакетами з супермаркету, і стильне, високотехнологічне авто. Домчить з вітерцем і комфортом!
Усередині місця більш, ніж достатньо: два ряди пасажирських сидінь і диван за ними, місце для багажу об’ємом в 915 літрів — а доповнюють цю пишність широкі зсувні двері і панорамний люк. Крісла можна регулювати в поздовжньому напрямку і по куту нахилу спинки, місця під ногами вдосталь, у пасажирів — свій блок клімат-контролю. За рівнем комфорту цей агрегат можна сміливо порівняти з круїзним лайнером.
Структура кузова автомобіля і найлегша, і найжорсткіша в м-класі, за рахунок чого плагін-гібрид крайслер зберігає стійкість на будь-яких дорогах, при будь-яких маневрах. На ньому можна їхати спокійно і економно, а можна із задоволенням притопити — ТЕХНІЧНІ характеристики це дозволяють.

FORD
Ford Fusion Energi



Вперше Ford Fusion Energi надійшов у продаж в 2012 році, а до 2016 року пройшов рестайлінг. Цей седан D-класу отримав найвищий бал в рейтингу безпеки при фронтальному і бічному зіткненні, ударі ззаду і по даху. Єдина оцінка “прийнятно” — за удар кутовою частиною.
Один з найпопулярніших і привабливих «зелених» автомобілів. Вид спереду елегантний, як у Aston Martin. Комфорт і керованість-приблизно на рівні Ford Mondeo.
Салон Ford Fusion Energi не надто відрізняється від класичних, бензинових попередників. Тут з комфортом можуть розташуватися п’ятеро осіб. Але є і недолік: багажник у плагін-гібрида вдвічі менше через вбудованої батареї (всього 232 літра з 453 у версії з ДВС).
Електромотор гібридної версії Форд Фьюжн ефективний при низьких швидкостях. Максимальна швидкість на електротязі становить 137 км/год, тобто можна рухатися в такому режимі і по трасі, але при цьому сильно збільшується витрата. Тому вигідніше при шосейному, швидкісному русі підключати ДВС, в результаті чого авто отримує сукупну потужність майже в 200 кінських сил і витрата 3.5–5.5 л на 100 км.

HONDA
Honda Clarity Plug-In Hybrid



Гібридний плагін Honda Clarity проектувався для ринку США. Автомобіль дебютував у 2017 році. Це п’ятимісна модель з досить просторим салоном. Ford Fusion Energi можна порівняти з Хондою кларіті за потужністю, але поступається в пробігу на електроенергії. Toyota Prius Prime відстає і по потужності, і по чистому пробігу на електроенергії.
Комфортний, м’який, тихий автомобіль. Відмінна динаміка і ніяких ривків при зміні передачі.
“Тон” руху тут задає електромотор. Старт, плавний розгін, рух по місту відбувається за рахунок електротяги. Різке прискорення або підтримання високої швидкості забезпечує Бензиновий двигун. Для різних завдань передбачені різні режими їзди:
- при HV навантаження на себе бере електродвигун, а ДВС підключається, якщо заряд батареї занадто низький, або якщо водій втопив педаль акселератора більш, ніж наполовину. Система розподіляє навантаження між двигунами так, щоб домогтися оптимального співвідношення динаміки і споживання палива.
- в ECON рух, в основному, відбувається за рахунок електроенергії. ДВС підключається, тільки якщо втопити педаль до кінця. Прискорення і віддача електромотора — плавна, а рекуперація — навпаки, інтенсивна.
- при включеному SPORT Бензиновий двигун включається майже миттєво, завдяки чому хонда отримує максимальну динаміку, а інтенсивність рекуперації можна відрегулювати і зафіксувати до завершення поїздки.

TOYOTA
Toyota Prius Prime



Перший Prius Plug-in Hybrid з’явився в 2010 році і став «батьком» всіх серійних гібридів. Нехай не відразу, але Машини Тойота гібрид завоювали популярність і на Україні. Зараз велика частина автопарку поліції складається з гібридних автомобілів цієї марки.
По частині дизайну думки розходяться: хтось вважає зовнішній вигляд авто недоліком, а хтось цінує його за екстравагантність. Крім спірного екстер’єру, у цій моделі цілий ряд переваг: невелика витрата палива, надійність, безпека. Але ціна автомобіля і його ремонту — відповідна.
У 2020 році журналісти британського видання What Car опитали майже 19 тисяч власників гібридних авто і склали рейтинг найнадійніших гібридів. Надійність Тойота Пріус 2009-15 років випуску оцінили в 92.8 %. Тільки 4 % водіїв відповіли, що у їх машини траплялися несправності: з батареєю, двигуном або паливною системою. Але навіть в цьому випадку ремонт зайняв до тижня.
Плагін-гібрид Toyota Prius Prime доступний на аукціонах США в першому (2012-15 РР.) і другому поколінні (2017 р.). Авто вважають одним з найбільш економічних і «ефективних» гібридів, оскільки ККД його двигуна досягає 40 %, а витрата палива — приблизно 2 л на 100 км. у присадибної ділянки є три режими їзди:
- EV, на електротязі;
- HV, в якому до електромотора підключається ДВС;
- EV Auto, в якому автоматика регулює використання бензинового і електричного двигуна, щоб домогтися максимальної ефективності силової установки.
Батареї знаходяться під задніми пасажирськими сидіннями. За рахунок цього збільшується доступний простір багажника, а додаткова вага акумуляторів надає руху автомобіля плавність, особливо на поворотах. За динамікою прайм розташувався між стандартною Тойота Пріус і Chevrolet Volt.

Виробники гібридів обіцяють значну економію при їзді, оскільки ефективне поєднання ДВС і електромотора знижує витрату палива. Але реальна економія, запас ходу та інші показники відрізняються від заявлених значень в залежності від умов експлуатації і стилю водіння. Тому радимо оцінювати кожен автомобіль з поправкою на Вашу специфіку водіння.
Мабуть, головний недолік гібридів, що заряджаються, полягає в їх складній конструкції і високій підсумковій вартості. Але і ті, і інші стають доступнішими з кожним роком. На ринок регулярно виходять нові моделі, конкуренція зростає, а у вас з’являється можливість вибрати і купити за прийнятною ціною одну з не найновіших, зате перевірених моделей.