В описі багатьох послуг компанії часто використовують “чарівну” фразу “під ключ”, яка передбачає, що з нас, як замовників, знімаються буквально всі турботи. Ми лише оплачуємо роботу, а компанія-виконавець бере на себе всі обов’язки, гарантуючи кінцевий результат від першого етапу до останнього.

Відносно даного формату роботи з автомобілями зі США, є кілька цікавих нюансів, які компанії-виконавці та покупці найчастіше розуміють по-різному. Відповідно й кінцева сума, яку салачує замовник, може дуже істотно відрізнятися від запланованої. Щоб цього не сталося, у данній статті пояснимо, що саме має входити у поняття “під ключ”.

Що означає покупка машини “під ключ”

Купівля авто зі США “під ключ” означає, що ми, клієнти, отримаємо вже повністю готовий до експлуатації транспортний засіб з усіма виконаними необхідними процедурами, пов’язаними з митним оформленням, реєстрацією, сертифікацією й технічним оглядом. Це зручний варіант, якщо ви не маєте шаленого бажання самостійно займатися всіма етапами імпорту автомобіля та вважаєте, що цими обов’язками мають займатися професіонали. В результаті, ви отримаємо повністю готовий до експлуатації автомобіль без додаткових турбот. Проте слід враховувати, що такий варіант може коштувати трохи дорожче, оскільки у вартість автомобіля будуть включені послуги компанії-посередника чи дилера.

При такому способі покупки компанія бере на себе всі етапи процесу покупки й імпорту автомобіля, включно з пошуком і підбором гідного авто, оформленням покупки, організацією перевезення, страхуванням, митним оформленням, виплатою всіх податків, а також реєстрацією й отриманням номерних знаків.

Етапи покупки

Перший етап – вивчення списку послуг компаній-посередників та його орієнтовної вартості. Деякі компанії можуть озвучувати низьку загальну ціну, проте нерідко це означає, що за перні види робіт потрібно буде внести окрему плату. Тому слід детально вивчити кожен пункт договору.

Спочатку вам потрібно буде визначитися з вибором відповідного лоту – за маркою, моделлю та характеристиками, з урахуванням технічного стану та пробігу. І якщо коротко, то далі разом із компанією дії йдуть за таким алгоритмом:

 1. Вивчення історії транспортного засобу. Потрібно врахувати кількість власників, а також аварій та їх масштабу.
 2. Оцінка наслідків ДТП та суми майбутнього ремонту. Іноді ситуація дозволяє діяти трохи по-різному, обравши найякісніші деталі або ж більш дешеві аналоги.
 3. Придбання машини на аукціоні.
 4. Доставка по США та через океан. В Україні можна здійснювати транспортування евакуатором як самостійно, так і вдаючись до послуг компанії.
 5. Митне оформлення
 6. Усунення всіх несправностей, робота над зовнішнім виглядом авто.
 7. Постановка на облік у МВС і сертифікація.

Вище наведений приблизний перелік послуг, які бере на себе компанія. Але це означає, що всі працють однаково. Більшість кваліфікованих компаній мають у своїй команді спеціаліста, який робить повний огляд автомобіля безпосередньо на майданчику аукціону в США. Це називається передкупівельною технічною перевіркою, яка повністю виключає можливість обману з боку американського продавця або випадкових непорозумінь. У випадку з деякими посередниками цей етап може перекладатися на плечі самого замовника або ж зовсім пропускати. Таким чином, компанія, що супроводжує угоду, надає консультаційні та юридичні послуги, а також бере на себе ремонт усіх пошкоджень.

Що входить у вартість авто під ключ

Перше та найголовніше – це ціна самого автомобіля плюс збори аукціону, тобто комісія продавця. Далі рахуємо послуги посередницької компанії:

 • Експорт, а також страхування від повної втрати і додаткових пошкоджень. До прикладу вартість цього пункту витрат у нашої компаниії Factum Auto становить 1,5% від ціни транспортного засобу та збору аукціону. Цей внесок дозволить вам розраховувати на відшкодування витрат у разі повного знищення автомобіля внаслідок форс-мажорних обставин. Насправді такі ситуації виникають досить рідко, а ось додаткові ушкодження трапляються – при транспортуванні можуть трохи постраждати, наприклад, двері чи бампер. У такому разі на СТО робиться оцінка вартості ремонту, але покупець у результаті оплачує не повну суму, а з вирахуванням з неї “франшизи”, чи неоподатковуваного резерву.
 • Митний платіж. Ми пропонуємо за цим пунктом деталізацію: в яку суму вам обійдеться акциз, ввізне мито, ПДВ.
 • Витрати в порту. Це експедиція, брокерські послуги, стоянка.

Всі ці витрати, а також вартість послуг компанії покупець оплачує у кілька етапів. Додатково ви можете замовити опціональні (необов’язкові) послуги:

 • Евакуатор з порту в СТО.
 • Спрощена реєстрація в МВС.
 • Хімчистка салону.

Опціональні послуги не включаються до обов’язкового розрахунку, оскільки ви можете реалізувати їх самостійно, якщо є на те бажання.

Однак є ще один важливий етап, який компанії іноді можуть не включати в поняття “доставка під ключ” – це введення автомобіля в
експлуатацію. А він містить в собі ремонт, сертифікацію, внесок до пенсійного фонду при первинній постановці на облік та послуги МВС.

Як визначити повну вартість авто із США під ключ самостійно

Найбільш вигідною для українського покупця буде покупка з аукціону в США битого авто і подальше його відновлення в Україні. У цьому випадку вам потрібно вияснити, які витрати включає компанія в обов’язкові послуги, а також оцінити повну ціну автомобіля з його доставкою та введенням в експлуатацію. Інакше, купившись на привабливу оголошену компанією вартість авто зі США під ключ, ви можете значно переплатити.

Якщо йдеться про автомобіль уже відновлений на території Сполучених Штатів чи Канади, то потрібно взяти до уваги тамтешні високі ціни на ці види робіт і з особливою прискіпливістю перевіряти історію та технічний стан транспортного засобу. Наша компанія з особистого досвіду може стверджувати, що фінальна вартість на такі машини для вас не виявиться привабливою.

Ну а якщо ви тільки задались питанням придбання американського авто з аукціону, то пропонуємо отримати більше інформації від менеджерів нашої компанії Factum Auto. Ми зможемо дати кваліфіковану консультацію з усіх питань щодо покупки авто зі США під ключ і з радістю допоможемо вам втілити свою мрію у реальність. Фахівці Factum Auto грамотно оцінять усі можливі ризики, а також вирішать труднощі у процесі купівлі, доставки, ремонту та сертифікації американського транспорту.