Якщо ви хочете купити авто зі США, слід розуміти, що далеко не кожен лот, привабливий зовні, коштує покупки. Аукціони намагаються стежити за достовірністю інформації, наданої продавцями, але гарантовано відсіяти пропозиції нечесних людей на практиці досить складно. Серед людей, присвячених ходу, такі терміни, як “кіт у мішку”, або “лялька” – вони позначають битий автомобіль, відремонтований лише для красивої фотографії. На практиці це може бути купа металобрухту, проте грошей за неї просять як за нормальну вживану машину. Особлива небезпека походить саме від приватних осіб, а не страхових компаній.

Якщо ви з необережності вступите в торги за такий лот, та ще й виграєте їх, а потім зрозумієте, що він того не вартий, за відмову доведеться сплатити штраф, який зазвичай становить 10-15% вартості ТЗ. Таким чином, можна звести нанівець всі зусилля заощадити, адже це одна з головних причин популярності вживаних авто зі США. Тому важливо розібратися, як убезпечити себе від таких неприємностей і про це ми розповімо вам у цій статті.

Використання VIN (Vehicle Identification Number): як отримати історію автомобіля

Коли ми маємо VIN, ми можемо дізнатися історію автомобіля. Однак, якщо ця інформація не вказана (зокрема, Copart її приховує), можна використовувати як відправну точку номер лота.

  • Копіюємо його і закидаємо в google пошук.
  • Дивимося інформацію на перших двох сайтах у видачі. Зайшовши на них, ми зазвичай побачимо там VIN-код.
  • Копіюємо ВІН і заходимо на сайт, де код дає можливість дізнатися про історію МС. Рекомендуємо використовувати bidfax.info, але взагалі існує також і безліч інших варіантів, наприклад autoauctionhistory.com або bid.cars.
  • На сайті вставляємо VIN та знаходимо історію продажу.
  • У самому низу буде найцінніша інформація. Можна знайти вихідний стан автомобіля, який нас зацікавив.

Якщо чітко зрозуміти, що було з машиною спочатку, набагато легше уявити масштаб пошкоджень, а відповідно майбутнього ремонту. Однак також важливо звернути увагу на кількість перепродажів – якщо їх багато, це має насторожити, якщо мало – добре.

Цей метод відноситься до безкоштовних варіантів перевірки. Однак є і платні, найпопулярніший з яких – Сarfax. Заплативши приблизно 25-50$, можна дізнатися історію автомобіля (наприклад, ДТП) аж до 1970 року, якщо це довгожитель у світі машин. Інші послуги – AutoCheck (дані про стихійні лиха) та NICB (ця організація бореться зі страховою злочинністю).

Аналіз стану кузова та лакофарбового покриття: визначення пошкоджень та необхідних ремонтних робіт

В ідеалі оглянути кузов потрібно наживо, звертаючи увагу на головні його елементи: стійки, лонжерони, днище, двері, капот та крила. Робиться це за допомогою товщиноміра. Бажано також оглянути ТЗ щодо дефектів, слідів заміни частин кузова, вторинних забарвлень.

По фото ви можете побачити видимі пошкодження: вм’ятини, тріщини, подряпини тощо. Також підказкою може бути збіг ліній і форм кузова. Що стосується ЛКП, його слід оцінити на потертості, наявність місць з облізлою фарбою і розлучення. Можна поставити такі питання: чи є на покритті зварні шви або плями, чи узгоджується колір фарби на всій поверхні кузова? І дуже добре було б побачити нижню частину автомобіля, щоб зрозуміти стан рами та ходової частини. Якщо не наживо, то хоча б на фото.

Перевірка технічного стану автомобіля: двигун, трансмісія та електроніка

Цей етап можна виконати лише наживо. Ось що слід зробити для перевірки двигуна:

  • Відкрийте капот і огляньте двигун на наявність видимих витоків олії, що охолоджує та інших рідин.
  • Перевірте стан ременів та гумових деталей двигуна, таких як ремінь ГРМ.
  • Перевірте рівень олії та її стан. Воно не повинно бути сильно забрудненим або обгорілим.
  • Запустіть двигун і прослухайте звуки. Ненормальні стуки чи шуми можуть вказувати на проблеми.

Далі можна проаналізувати роботу трансмісії:

  • Оцініть перемикання передач – воно має відбуватися плавно та без ривків.
  • Перевірте рівень трансмісійної рідини та її стан. Брудна або обгоріла рідина може бути ознакою серйозних проблем.

Тепер підбираємось до електроніки:

  • Дивимося, як працюють фари, стоп-сигнали, поворотники, ліхтарі, склоочисники, обігрів дзеркал та сидінь тощо.
  • Підключаємо, якщо можливо, діагностичний сканер.
  • Перевіряємо роботу кліматичної системи – кондиціонера та обігріву.

Звичайно, буде потрібний і загальний огляд, наприклад, на предмет зносу згаданих частин. Чи немає на них вм’ятин, іржі чи подряпин. Ну а в кінці потрібно зробити тест-драйв, щоб побачити, як працюють двигун, трансмісія, підвіски та гальмівна система. Зверніть увагу, як автомобіль поводиться на різних дорожніх покриттях, при різних швидкостях та під час маневрів. Але це, звичайно, стосується лише машин, здатних їхати – деякі “битки” зі США спочатку на це не здатні, але вони й коштують дешевше.

Оцінка стану салону та функціональності обладнання: перевірка якості оздоблення та працездатності систем

Стан салону – це ще один гарний індикатор того, який загальний стан автомобіля. Насамперед потрібно зробити перевірку сидінь та килимів на наявність плям, порізів, плісняви та сторонніх запахів. Якщо є волога, запах вогкості, грибок, машина може бути утоплеником. Далі варто подивитися, в якому стані кермо, важелі перемикання передач та ручки ручника.

Наступним кроком може бути перевірка оббивки стелі та дзеркал, коректності регулювання сидінь. Далі за важливістю йдуть аудіосистеми, радіо, CD/DVD-плеєр і система Bluetooth. Необхідно також переконатися, що правильно працює навігаційна система, сигналізація, панель приладів. Наприкінці можна сісти за кермо, перевірити зручність першого крісла, положення керма.

Використання сертифікованих фахівців та сервісів: швидка та надійна перевірка автомобіля на місці

Хтось може заперечити: “Все це добре, але як бути якщо я не розуміюся на всьому цьому або не зможу фізично бути присутнім, щоб оглянути бажаний лот?” Це справді проблема, проте вона вирішується за допомогою сертифікованих фахівців та сервісів, готових на місці подивитися та продіагностувати обраний автомобіль. Вона дозволить вам отримати професійну оцінку технічного та зовнішнього стану транспортного засобу, а також перевірити його функціональність.

Нестачі в таких майстрах немає – є попит, є пропозиції. Головне – зробити мудрий вибір між незалежними фахівцями та автосервісами. Якщо зробити все правильно, ви зможете отримати докладний звіт і необхідні рекомендації. Наша компанія також надає послугу перевірки авто зі США, причому команда професіоналів із Фактум Авто допоможе запобігти дорогим ремонтам та проблемам у майбутньому.