Вже кілька десятків років на території США є аукціони, що пропонують биті автомобілі недорого – як правило, які постраждали від дорожньо-транспортних пригод. В Україні ж брати участь у торгах з них з’явилася можливість відносно недавно, хоча вигода від таких покупок стала для багатьох автолюбителів очевидною практично відразу. Однак, не всі можуть швидко розібратися, як вибрати транспортний засіб з максимальною вигодою для себе. Саме про це ми зараз і поговоримо.

Визначення власних потреб і бюджету

Перед тим як приступити до вибору автомобіля зі США, важливо визначити свої власні потреби та встановити бюджет, який ви готові виділити на покупку, врахувавши, звичайно ж, витрати на доставку, розмитнення та ремонт.

Що стосується потреб, то тут можна звернути увагу на такі аспекти:

  • Де планується експлуатувати автомобіль? Наприклад, для міської їзди підійдуть одні моделі, а інші пристосовані для сільської місцевості та бездоріжжя.
  • Яка кількість пасажирів для вас буде оптимальною?
  • Який обсяг багажника потрібний?
  • Чи є у вас побажання до потужності двигуна, типу приводу, витрати палива?

Відповівши на ці запитання, можна буде шукати лоти за найважливішими для вас параметрами.

Якщо ж орієнтуватися на ціну, то тут можна йти кількома шляхами.

  • Визначити свій бюджет та виходити з нього. Швидше за все, ви помітите, що врахувати всі потреби та вкластися до бюджету може бути непросто, тоді визначте найважливіші параметри.
  • Другий варіант – це взяти до уваги % економії. Тобто ті, для кого будь-які гроші не проблема, можуть просто знайти варіант машини, де різниця в ціні (порівняно з тим, що пропонується в Україні) буде максимальною.

Також можна просто націлитись на улюблену модель авто, визначити, який бюджет для неї ви готові виділити, а потім шукати на кількох аукціонах найвигідніший варіант.

Наступні фактори, без розгляду яких вам не обійтися, – це економічність та екологічність транспортного засобу.

Досвідчені автомобілісти знають, що економія на ціні авто – це лише половина справи. Вона скоро стане зовсім непомітною, якщо ТС багато “жере” палива. Тому важливо врахувати як витрату, так і тип пального, на якому працює ваш майбутній залізний друг. Можливо, вам сподобається якийсь автомобіль, який працює на дизелі, а не на бензині. Ну а якщо вас цікавлять електромобілі, варто розуміти, що вони, не дешеві власними силами, швидше за все, дозволять заощадити в довгостроковій перспективі. Також можна звернути увагу на наявність в автомобілі технологій підвищення економічності, наприклад, система старт-стоп.

Екологічність машини, що купується – це, напевно, не головний параметр, на який ми орієнтуємося, коли ми шукаємо варіант для себе. Однак якщо ми знову ж таки думаємо про довгострокову перспективу, варто приділити цьому моменту хоча б мінімальну увагу. Так, наприклад, варто знати, що сертифікати EPA (Environmental Protection Agency) або CARB (California Air Resources Board) підтверджують відповідність автомобіля стандартам екологічної безпеки. Також у деяких моделях викиди класифіковані як спадаючі (low-emission) або нульові (zero-emission). Це теж добрі показники.

І нарешті можна звернути увагу на такий момент як розмір автомобіля. Безумовно, є ситуації, коли потрібний великий салон – наприклад, якщо у вас сім’я немаленька чи потрібно возити багато пасажирів. Однак в інших випадках варто стримати апетити і погодитися на компактні або середньорозмірні машини. Справа в тому, що вони споживають менше палива та кількість шкідливих викидів там нижча.

Порівняння пропозицій на авторинках Америки та України

Для деяких бажаючих купити авто все ще актуальне питання: чи варто розглядати варіант із покупкою машини, що вже перебуває в Україні? Які переваги мають ці варіанти? Давайте подивимося.

  • Ціна. В американських машин ціна нижче приблизно на 15-40% навіть з урахуванням витрат на доставку та розмитнення. Справа в тому, що в Штатах їх ремонтувати дорого, а місцеві страхові компанії хочуть виручити за авто, яким вони виплатили компенсацію, хоча б якісь гроші. Цей факт не підлягає сумніву і є головним аргументом на користь битих автомобілів зі США.
  • Різноманітність моделей. Деякі моделі, представлені на аукціонах США, просто не зустрічаються на нашому ринку. Вибір набагато ширший, і за океаном можна придбати рідкісні та ексклюзивні машини.
  • Точність наданої інформації. В Україні нерідко зустрічаються лоти зі скрученим пробігом, а у Сполучених Штатах за спотворення інформації передбачено кримінальну відповідальність. Що стосується історії автомобіля, інформації про поломки та ДТП, то ймовірність отримати достовірні дані про авто зі США значно вища. У цьому допомагають сервіси Autocheck або Carfax, які дають повну історію з VIN-коду, а в Європі подібне не передбачено.
  • Комплектація. В Україні часто заощаджують на комплектації і особливо на системі безпеки. А ось в Америці до цього питання ставляться значно серйозніше. Іншими словами, “начинка” машини буде значно кращою при покупці автомобіля зі США.
  • Час очікування. А ось тут перевага за ТЗ, представленими в Україні. Зі Сполучених Штатів лот доставляється часом до 2-3 місяців, а ті, що продаються у нас, можна отримати набагато швидше.

Можна також додати, що при доставці авто зі США додаються деякі проблеми, пов’язані з реєстрацією, митними процедурами та техоглядом. Однак, якщо доручити ці турботи спеціалізованій компанії, це питання вирішується досить легко.

Пошук найкращих варіантів на аукціонних майданчиках США

Для вибору кращого варіанту на аукціонах США важливо вибрати правильну стратегію пошуку. У це включається перевірка історії автомобіля та порівняння різних пропозицій, які найбільше відповідають вашим потребам. Давайте розглянемо докладніше, що це включається.

Потрібно буде переглянути фотографію, кілометраж пробігу, вік, справність всіх систем та загальний технічний стан, а також вид торгового документа.

Фотографії

Роль фотографії приблизно така – вона прояснює для покупця особливості технічного стану, або затуманює. Коли картинка розмита, то від вас, найімовірніше, хочуть щось приховати, тому такі лоти оминайте. Також можливі спроби продажу “ляльки” – перекупники можуть упорядкувати зовнішній вигляд, а основні проблеми механізмів залишаться. Якщо фото реалістично і чітко показує стан машини, такий лот можна розглядати.

Кілометраж пробігу

Чим менший цей параметр, тим краще. Щоправда, варто врахувати, що невеликий показник може вказувати на те, що автомобіль довго стояв і не використовувався, а в цьому випадку є мінуси. Також трапляються випадки, коли несправний одометр, тоді потрібно постаратися з’ясувати інформацію про пробіг у продавця.

Фактичний вік

На старі автомобілі (приблизно до 2010 року) можна не знайти деталі. Щоб проблем із запчастинами не було, дуже бажано, щоб машина була відносно новою.

Технічний стан

Закони США зобов’язують страхові компанії вказувати технічний стан автомобіля максимально точно та докладно. Однак якщо продавцем виступає приватна особа, то тут слід виявляти обережність. Для розуміння, скільки коштуватиме ремонт і чи можливий він у принципі, варто робити перевірку з вин-коду.

Вид торгового документа

Аналіз типу експортного документа потрібний для того, щоб розуміти, чи вдасться заощадити на покупці авто зі США. Потерпілому від страхового випадку “залізному коневі” надають статус “salvage”. Ці транспортні засоби вимагають грошей на відновлення, проте вони обійдуться покупцеві значно дешевше навіть з урахуванням ремонту.

Таким чином, стратегія та порядок пошуку відповідного автомобіля будуть такими:

  • Вибираємо відповідний аукціон.
  • Дивимося лоти за потрібними параметрами.
  • Дізнаємося технічні подробиці, шукаємо інформацію по VIN і вважаємо, скільки коштуватиме ремонт.
  • Вивчаємо технічну документацію.

Якщо всі ці етапи успішно пройдені і вас нічого не збентежило, можна боротися за лот.

Співпраця з посередниками: як знайти надійного партнера для покупки автомобіля

Є багато компаній та окремих фахівців, готових стати для вас партнерами у такій справі, як придбання автомобіля із США. Вони можуть допомогти мінімізувати ризики, пов’язані з тим, що деякі покупці можуть просто не знати всіх тонкощів процесу покупки.

Ось деякі секрети, як знайти надійного помічника:

  • Дізнайтеся про компанію якнайбільше: досвід, принципи роботи, інформацію на офіційному сайті, в соцмережах та на YouTube-каналі.
  • Уточніть всі умови співробітництва: скільки коштуватимуть послуги, які терміни виконання роботи та доставки, які гарантії дотримання всіх зобов’язань.
  • У процесі комунікації з фахівцями звертайте увагу на їхній підхід до роботи: наскільки оперативно та компетентно вам відповідають, наскільки ввічливо обслуговують тощо. Якщо щось сильно не сподобалося, продовжуйте пошуки.
  • Задавайте запитання та висловлюйте свої побажання. Якщо чітко озвучити свої очікування, це допоможе уникнути непорозумінь згодом.

Безперечно, можна спиратися і на реальні відгуки людей, які мали справу з цими посередниками та фахівцями.

Співпраця з хорошим партнером – це, можна сказати, половина успіху у справі купівлі авто зі США. Компанія Factum Auto готова запропонувати свої послуги та гарантує максимально якісний супровід на всіх етапах процесу.