Автомобілі зі США та Європи йдуть нескінченним потоком в Україну, незважаючи на кризи, пандемії та інші проблеми. Щорічно через кордон їх проходять десятки тисяч, причому американським машинам віддається перевага. Вони вважаються максимально якісними та недорогими, незважаючи навіть на дальню відстань.

І все ж при всьому при цьому в ідеї купівлі автомобілів з Америки є не тільки прихильники, а й супротивники. Тут багато залежить від отриманого досвіду або ж від тієї інформації, яку людина має. Але те, що це добрий шанс купити автомобіль високого класу недорого, – безумовний факт. Щоправда, з кількома суттєвими застереженнями. Які переваги та ризики придбання? Як подолати всі перепони та отримати бажаний транспортний засіб за низькою ціною, а потім адаптувати його до умов України? Ці питання ми зараз обговоримо.

Подолання бар’єрів: правила та вимоги до документів для ввезення автомобіля

Паперові питання, які доводиться вирішувати при імпорті автомобіля, нікого не тішать, але від них нікуди не подітися. Потрібно, зокрема, наступне: розрахувати та сплатити податки, подати на митницю декларацію та поставити МС на облік.

Правила про те, як все слід зробити, наведено у статті 377 Митного кодексу України.

 • Наприклад, щоб отримати держреєстрацію, забороняється передавати автомобіль іншим особам у постійне або у тимчасове користування. Однак припустимо, щоб ввезення здійснило іншу особу на користь кінцевого власника, якщо було складено та нотаріально засвідчено довіреність.
 • Ще перед ввезенням на територію України слід зняти транспортний засіб з обліку в іншій країні.
 • Автомобіль повинен відповідати екологічним нормам ЄВРО-2 або вищим. Це підтверджується “Сертифікатом відповідності індивідуально затвердженого колісного транспортного засобу”. Там зазначається також інша важлива інформація: країна-виробник, компанія, рік випуску тощо.
 • Щоб автомобіль пропустили до місця митного оформлення, при в’їзді потрібно оформити Попередню декларацію. Також законом передбачено необхідність внести фінансову гарантію – митний платіж, розмір якого визначається чинними на дату подання цієї декларації нормами та курсом валют. Потім, коли настане день подання декларації в режимі ІМ-40, залежно від курсу НБУ гривні до валюти в цей момент, можливо, потрібно буде доплатити суму, що бракує, або повернути компенсацію у разі переплати.
 • З моменту пропуску автомобіля на територію нашої країни дається 10 днів, щоб доставити його на митницю та оформити згідно із законом. Після цього періоду експлуатація ТЗ суворо заборонена.
 • Наприкінці оформлення фізична особа одержує митну декларацію, що дозволяє здійснити державну реєстрацію.

Усі юридичні аспекти за відсутності досвіду врахувати досить складно. Однак, як варіант, можна найняти спеціаліста в цій галузі або замовити розмитнення у компанії-підрядника.

Технічні переваги та можливості американських авто

Крім вигідної ціни у автомобілів із США є явні технічні переваги та особливі можливості:

 • Технічний стан. У цій країні чудові дороги, а умови експлуатації, як відомо, дуже впливають на термін використання машини. Особливо це відчувається по ходовій частині. Автомобіль буде тихим – без цвіркунів, без стукотів підвіски. Відчуття, що це нова машина, зазвичай, довгий час буквально переслідує водія. Якщо вона регулярно обслуговувалась, то будуть у порядку й основні вузли.
 • Комплектація. Вона зазвичай багатша, ніж у аналогів з Європи. Швидше за все, в машині будуть клімат-контроль (причому, як правило, 2-зонний), електрорегулювання та комп’ютерне керування, мультимедіа; ймовірно також, що салон буде шкіряним або, як мінімум, комбінованим. І це не кажучи вже про коробку автомат, якій в Америці віддається пріоритет.
 • Невеликий (і точно вказаний) пробіг. Це пояснюється тим, що машин у сім’ях кілька, їх часто змінюють, а за будь-якої ДТП власники отримують страховку та віддають страховій компанії. Ну а якщо виникнуть сумніви в чесності продавця, варто пам’ятати, що фальсифікація в США карається; крім того, цю інформацію легко перевірити.
 • Оригінальний дизайн. У моделях для Штатів часто робляться рестайлінги, які роблять машину привабливішою зовні.

Іноді також ви можете знайти на вторинному ринку США ексклюзивне авто, яке призначене тільки для цієї країни або, якщо воно нове, коштує дуже дорого.

Адаптація американських автомобілів до умов України

Щоб автомобіль було комфортно експлуатувати в нашій країні, може знадобитися перепрошивка. Ця процедура допоможе досягти таких цілей:

 • Перевести незрозумілі нам одиниці виміру в зрозумілі: psi – у паскалі, градуси за Фаренгейтом – у градуси за Цельсієм, милі – у кілометри.
 • Додати парні хвилі радіо.
 • Русифікувати або українізувати меню в щитку приладів і мультимедіа, а також голосове управління.
 • Встановити навігаційні карти для України.
 • Привести зчитування дорожніх знаків до стандарту.

Цю послугу можна також замовляти, вона не займає багато часу, але ціна та особливості процедури залежать від обраної марки та моделі.

Ризики: непередбачені обставини, можливі проблеми

Не завжди купівля американської машини – це 100% вдале рішення, необхідно пам’ятати, що трапляються непередбачувані обставини та оцінити можливі проблеми. Наприклад, при транспортуванні через океан іноді ТС іноді отримує додаткові пошкодження. Також зрідка трапляються обставини непереборної сили, наприклад, стихійне лихо.

До однієї з основних труднощів можна віднести тривале очікування. Ця та зворотна сторона медалі – низької ціни. Сама доставка зазвичай займає близько 1-2 місяців, але потрібно врахувати також час на розмитнення, ремонт та оформлення. Тому якщо рахувати з моменту торгів за авто до початку його експлуатації, може пройти 3-4 міс.

Ось ще кілька моментів, про які треба подумати:

 • Багато битих автомобілів із США – повний мотлох, тобто вбиті настільки, що їх купівлю розглядати категорично не можна. За нашими оцінками, таких близько 90%. З 10%, що залишилися, після перегляду історії можна відсіяти ще половину.
 • Немає можливості особисто оцінити авто: відкрити, завести, спробувати на дотик, протестувати крісло водія і т. д. Тобто існує певний ризик, що в результаті навіть хороше авто за якимись параметрами вам не дуже сподобається.
 • Якщо у вас немає чіткого розуміння, як перевіряти авто дистанційно, але ви бажаєте все робити самотужки, то в результаті можете нарватися на недобросовісного продавця і не тільки звести нанівець економію, але і піти у великий мінус.
 • Ризик неправильно оформити документи та зіткнутися з юридичними проблемами.
 • Існує також певний ризик, що за фотографією та описом ви зробите неправильний висновок про стан автомобіля. Буває так, що виглядає машина майже як нова (бо після ДТП було зроблено косметичний ремонт), а ось внутрішня частина зовсім непридатна для експлуатації.

Саме щоб нейтралізувати всі ці ризики, ми пропонуємо звернутися за допомогою до нашої компанії.

Вигода з урахуванням усіх витрат та порівняння з вітчизняними пропозиціями

Якщо підсумовувати сказане, то за правильного підходу можна сподіватися солідну економію, яка часто становить близько 30 %, а дорогому сегменті буває навіть вище. Біті автомобілі купувати досить небезпечно, якщо поспішати та керуватися лише емоціями. Але якщо пошкодження невеликі або машина легко піддається ремонту, то шкурка коштує вичинки. Порівняння з вітчизняними пропозиціями однозначно покаже вам, що ціни на нашому вторинному ринку вищі. Американську машину треба довго чекати. Однак, з іншого боку, покупка автомобіля завжди потребує терпіння та планування.