За статистикою МВС, за перше півріччя 2020 року на Україні зареєстрували 3384 електромобілів. Це на 16% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Кількість імпортованих авто з електроприводом теж збільшилася: на 17 %. На американських автоаукціонах можна купити електромобіль популярної марки. При цьому вартість електромобіля буде значно нижче, ніж на ринку України, а довгострокова економія на обслуговуванні і паливі зробить покупку ще більш вигідною.

Список найбільш затребуваних авто на електроприводі очолює Nissan Leaf. У 2018 цей електромобіль став найбільш продаваним на планеті. Тренд не оминув і Україну. У 2018 році авто цієї моделі склали дві третини (63,7%) від загальної кількості зареєстрованих. У 2019 р кількість реєстрацій Ніссан Ліф скоротилася до 42,7%, але агрегат зберіг звання «народного електрокара».

Nissan Leaf можна купити на Україні або завезти з європейських країн, але найчастіше його купують на північноамериканських автомобільних аукціонах — це вигідніше, навіть з урахуванням перевезення. Крім топового електромобіля останніх років, в США найчастіше купують такі електрохетчбеки:

  • BMW I3
  • Fiat 500e 
  • Ford Focus ev
  • Kia Soul ev
  • VW e-Golf

BMW I3

BMW i3 надійшов у продаж в 2013 році і з тих пір зберігає популярність у всьому Євросоюзі. Концерн BMW випустив 8 модифікацій бмв електро, в тому числі i3S і i3 Range Extender. Розглянемо переваги моделі на прикладі першого покоління (2013-2017 року випуску).

У цього чотиримісного електрокара впізнаваний дизайн: велика площа скління, спереду великі U-подібні світлодіодні габарити спереду, ззаду плавно інтегровані в корпус ліхтарі. Футуристичний образ доповнюють елементи оформлення, виконані з алюмінію і вуглепластика. Електрокар бмв виглядає як “капсула майбутнього”, в управлінні теж простежується тенденція розумних технологій. Наприклад, тут є режим Eco Pro: автоматика регулює енерговитрати на рух і клімат-контроль відповідно до ліміту. А додатковий пакет Driving Assistant Plus в бортовому комп’ютері може попереджати водія про небезпеку зіткнення, підтримувати швидкість на встановленому рівні і зберігати відстань до машини, яка їде попереду.

У BMW i3 знаходяться шанувальники в невеликих містах, обласних центрах, серед жителів околиць мегаполісів. Всіх їх об’єднує любов до швидкого старту і комфортному водінню.

Ємність батареї – 22 кВт*ч.щоб зарядитися від мережі 220 в, доведеться почекати близько 7-8 годин, від трифазної розетки — 4 ч. Запас ходу 130 км. потужність агрегату становить 170 кінських сил. Розгін до 100 км/год електромобіль бмв набирає за рекордних 7,2 секунди. Максимальна швидкість: 150 км/ч.завдяки низькому центру ваги і развесовке по осях машиною легко управляти.

З роками характеристики BMW i3 тільки покращилися: обсяг батареї виріс до 42.2 кВт*год, а запас ходу — до 260 км.

FIAT 500E

Цей електро хетч зовні дуже схожий на свого попередника з ДВС. Відрізнити його можна хіба що по повітрозабірникам в бампері і трохи ширшому спойлеру в задній частині. Fiat 500 вважається культовою моделлю через поєднання надійності і стильного дизайну, і електрична версія ні в чому їй не поступається. Ремонт такої електрички з автоаукціону США буде швидким і недорогим. Варто звернути увагу на цей автомобіль, якщо ви хочете купити електромобіль бу для міських поїздок і невеликих сімейних подорожей.

Ємність батареї – 24 кВт*год, є рідинне охолодження. Запас ходу 135 км влітку і до 100 км взимку. Від харчування в 220 В акумулятор заряджається протягом 8 годин, а прискорена зарядка справляється за 4 години.

Потужність – 111 к.с. розгін до 100 км/год машина бере за 9,2 секунди. Комфортна швидкість для fiat 500 electric становить 72 км/ год, а максимальна – 137 км/ч. діаметр розвороту — 9,2 м.

FORD FOCUS EV

Хетчбек Ford Focus в третьому поколінні освоїв електротягу і став першим поколінням електрокаром для американського автоконцерну Ford. По кузову і підвісці Ford Focus Electric нічим не відрізняється від бензинового «предка», а тому і запчастини обходяться недорого. І хоча електричний Ford Focus призначався для ринку США, будь-який водій з України може придбати собі цю модель на американському аукціоні автомобілів від страхових компаній.

Ємність батареї, в залежності від року випуску, становить від 23 до 33.5 кВт*ч.від побутової електромережі акумулятор буде заряджатися не менше 6 годин. У зарядному роз’ємі є світлодіодне кільце з підсвічуванням, розбитою на секції. Поглянувши на нього, можна визначити ступінь заряду акумулятора. Ще в першому електромобілі від Ford є “кліматичний таймер”. Перед поїздкою, поки електричка стоїть на зарядці, водій може прогріти або охолодити салон. Харчування при цьому буде йти від мережі, а не з акумулятора. Є і “таймер заряду”, щоб заряджати авто за дешевшим нічним тарифом. Якщо не хочеться спускатися в гараж, можна подивитися поточний стан заряду в мобільному додатку MyFord Mobile.

Запас ходу: від 120 до 185 км Потужність — 143 к. с. Поріг в 100 км/год форд фокус електро долає за 9,5 км/ч. Комфортна швидкість становить близько 80 км/год, а максимальна — 135 км/ч. Якщо ви хочете купити електро машину для «наших» доріг, то Ford Focus ev виявиться вдалим вкладенням коштів. Він дає впевнений розгін в діапазоні 80-120 км/год, легко маневрує. Цей електрокар-знахідка для тих, хто готовий поступитися дальній пробіг і великий багажник на користь хорошої комплектації і драйвового водіння.

KIA SOUL EV

Світова прем’єра корейської новинки відбулася в 2014 році. Зовні п’ятимісний Кіа електромобіль не сильно відрізняється від паливної версії; різняться лише деталі в оформленні лицьової частини. Інтер’єр, за винятком панелі приладів, повністю повторює стандартну Kia Soul з ДВС. Це практичне авто для жителів передмістя, оскільки підходить як для їзди по «легкому» бездоріжжю, так і для маневрування в щільній забудові. У просторому салоні може з комфортом розміститися все сімейство, а в багажник якраз влізуть покупки з супермаркету на тиждень.

Кіа соул електро має запас ходу 150-178 км влітку і 120-130 км взимку. До того ж, у електрокара є кілька режимів водіння, використовуючи які можна проїхати на 10-15 км більше. Ємність батареї: від 27 до 30 кВт*ч.від розетки акумулятор буде заряджатися не менше 8 годин. При підключенні до прискореного чарджеру на повне відновлення знадобиться 5 годин.

Система віддаленого керування автомобілем робить користування агрегатом ще більш зручним. KIA Remoto складається з модуля всередині авто і мобільного додатку з масою функцій. У числі найкорисніших:

  • дистанційний запуск двигуна і клімат-контролю: взимку можна вийти з дому, сісти в прогріту машину і відразу поїхати у справах, не витрачаючи ні час, ні заряд батареї;
  • визначення місця розташування по GPS: будь-який член сім’ї зможе без проблем знайти електрокар на великому підземному паркінгу;
  • віддалене блокування дверних замків, попередження про перевищення швидкості і виїзд за встановлену зону: не доведеться переживати, якщо друг попросив машину на вікенд.

Потужність Kia Soul на електротязі-не багато ні мало 110 к.с. розгін до 100 км/год відбувається за 11,2 секунди. Максимальна швидкість – 145 км/ч.що особливо приємно, максимальний крутний момент доступний зі старту і у всьому діапазоні обертів.

VW E-GOLF

Чотиримісний хетчбек на електротязі був створений на основі Volkswagen Golf сьомого покоління. Якщо стандартний гольф і так славиться відмінними “їздовими звичками”, то в електромобілі перелік переваг доповнює знижений центр ваги і майже ідеальна развесовка по осях. Керованість цього агрегату навіть краще, ніж у популярного Ніссан Ліф, втім, як і динаміка. Volkswagen e-Golf динамічний на будь-яких оборотах і «не скисає» аж до своєї максимальної швидкості в 140 км/год, в той час як Nissan Leaf добирається до 140 км/год «із задишкою».

Ємність батареї, в залежності від року випуску, становить від 24.2 до 35.8 кВт*ч. «Домашня» зарядка з силою струму 7А буде заряджати акумулятор протягом 9-12 годин. Трифазна розетка на 20 а впорається за 4-6 годин. Акумулятор в Volkswagen e-Golf поділений на частини і встановлений в центральному тунелі, під задніми і передніми сидіннями. В результаті, багато водіїв радять купити електрокар цієї моделі хоча б тому, що VW e-Golf «не затискає» місце для ніг і «не з’їдає» розмір багажника.

Потужність електрокара у різних поколінь авто – 115 і 136 к.с. розгін до 100 км/год відбувається за 10,4 (а у останньої моделі за 9.6) секунди. Запас ходу – 134 км. є кілька режимів їзди, але їх різниця в перерахунку на запас ходу складає всього лише 5-8 км. Стиль водіння впливає більш істотно, при підході «дбайливо і економно» можна дотягнути до 170-180 км. а для авто нового покоління навіть цих хитрощів не знадобиться, оскільки запас ходу виріс до 200 км.

Підбити підсумок. Сучасні електромобілі майже не вимагають обслуговування і ідеальні для регулярних міських поїздок будинок-робота. Якщо шукати електромобіль б / у в ідеальному стані на аукціоні США, то навіть з урахуванням доставки і розмитнення покупка обійдеться дешевше, ніж в Україні.

Слідкуйте за пропозиціями американських аукціонів в facebook і instagram акаунтах Factum або дивіться огляди найпопулярніших авто з США на нашому youtube-канале.