Те, що придбання авто зі США може бути дуже вигідним, – факт незаперечний. Однак також не викликає сумнівів, що іноді можна потрапити на вбиту в мотлох машину, відновлення якої або буде дуже дорогим, або недоцільним. Один з факторів, що допомагають не схибити при виборі, – звертати увагу на тип пошкодження та інші примітки продавця. Тому є сенс обговорити найнеприємніші та найболючіші види ушкоджень, щоб у результаті опинитися в плюсі. Давайте так і зробимо!

Найнебезпечніші ушкодження

Зовнішній бік автомобіля, видимий по фотографії, далеко не завжди відображає масштаби майбутнього ремонту. Продавці можуть скористатися недосвідченістю покупців і, трохи поправивши стан кузова, намагаються переконати, що машина цілком боєздатна. Однак правила аукціонів зобов’язують їх вказувати деякі важливі моменти, наприклад, тип пошкоджень. Давайте подивимося, які з них найнебезпечніші.

Water/flood

Дослівно це означає: вода/повінь. Коли автомобіль побував у воді, це традиційно вважається найнебезпечнішим видом ушкодження. Звичайно, бувають випадки, коли машина лише трохи стикалася з водою – визначити рівень, до якого вона дійшла, допомагає ватерлінія (якщо така вказана). Але буває і таке, що авто було залите повністю і провело під водою чимало часу.

Навіть якщо цей транспортний засіб у відносно робочому стані, необхідно розуміти, що пасажири і водій майже напевно будуть наражати себе на небезпеку. Ані двигун, ані електроніка після затоплення не працюють добре. Крім того, навіть після відновлення авто вас переслідуватимуть іржа, пліснява, неприємний запах у салоні. механічний Це слово інтуїтивно легко перекладається і означає недоліки у механіці. Можуть бути проблеми із турбіною, мотором чи трансмісією – основними елементами автомобіля, які відновити дуже дорого. При цьому визначити наскільки серйозні проблеми з механікою на відстані досить складно.

Burn Engine

Згорілий двигун – це ще одне дуже серйозне лихо. Вкладення з його відновлення у разі величезні. Якщо ж пожежа сталася лише в салоні, це набагато менш критично.

Biohazard Chemical

Ця примітка означає “хімічну небезпеку біологічного походження” або “біологічну хімічну небезпеку”. У разі пошкоджень в автомобілі воно може вказувати на наявність небезпечних речовин або забруднення біологічного походження.

Якщо в автомобілі є такі шкідливі речовини, це може потенційно становити небезпеку здоров’ю людей, які з ним взаємодіють. Деякі з них можуть бути токсичними, корозивними або викликати алергічні реакції, а іноді в салоні можна виявити плісняву.

Body Damage

Ушкодження кузова бувають дуже різними, проте іноді після серйозного зіткнення автомобіль є жалюгідним видовищем. Зазвичай цей вид пошкодження легко визначити фото. При великих вм’ятинах і пошкодження рами від покупки, ймовірно, варто відмовитися через дорожнечу ремонту.

Airbag Deployment/ Airbag Damage

Якщо внаслідок серйозного зіткнення автомобілів спрацювали подушки безпеки, їх заміна та правильне відновлення можуть виявитися складними та дорогими. При пошкодженні систем безпеки варто ретельно перевірити, чи може щось загрожувати майбутньому автовласнику.

Rollover

Цим словом на аукціонах позначають автомобіль, що перекинувся. Зрозуміло, що після таких великих аварій можуть бути порушені практично всі частини машини, особливо якщо ДТП трапилося на великій швидкості.

Інші пошкодження та несприятливі фактори

Список не вичерпний. Так, досить небезпечними вважаються також ушкодження undercarriage (дефекти днища). А якщо на авто вказано missing/alerted/replaced vin, це означає, що відсутній ВІН-код, від покупки теж варто утриматися. Також небажано брати ТЗ, якщо продавцем є перекупники. На це вказують фрази типу Minor Dents (незначні подряпини) або Partial Repair (частковий ремонт). У першому випадку продавець, як правило, хоче відвести очі від серйозних дефектів, які там, напевно, є. У другому був наведений невеликий марафет, щоб зовні автомобіль здавався добрим. За це перекупник візьме чималі гроші, але в результаті ваші вкладення ремонт будуть теж великими.

Як уберегтись себе від поганої угоди

Як видно, щоб уберегти себе від поганого автомобіля, що не підлягає відновленню зі США, корисно знати кілька найбільш критичних типів пошкоджень, а також розуміти, коли вас намагаються перехитрити. Частково допомагає не дати себе обдурити перевірка історії автомобіля по VIN, наприклад, через сервіс Carfax. Однак ще більш надійно звернутися до фахівців з Фактум Авто, які зможуть провести всебічний аналіз лота, що сподобався вам, використовуючи накопичені за роки роботи досвід і знання.